مزوتراپی و PRP


مزوتراپی یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی ست و در حقیقت استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر است. داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود. این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد. مزوتراپی می تواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی و درمان چاقی موضعی استفاده شود. مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. یعنی شما بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل ندارید و می‌توانید مثل تمام روزهای عادی به فعالیت‌های خود بپردازید.بازگشت دوباره موهای ریخته شده

در درمان ریزش مو به وسیله این تکنیک، دارویی که بیمار باید به صورت خوراکی مصرف کند، به صورت موضعی و در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق می‌شود. در ریزش موی هورمونی و ریزش موی آقایان چون عامل این بیماری برای همیشه باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود. در این افراد از روش مزوتراپی به عنوان روش کمکی در کنار دیگر روش‌های درمانی می‌توان کمک گرفت ولی در ریزش مو ناشی از رژیم طولانی مدت یا اعمال جراحی که جذب دارو مختل می‌شود (مثل جراحی روده که بخشی از روده را از مسیر جذب خارج می‌کنند و به همین علت بعد از مدتی دچار کمبود ویتامین به علت عدم جذب می‌شوند و از راه خوراکی قابل جبران نیست)‌ مزوتراپی می‌تواند به این دسته از بیماران کمک بسیار زیادی در جلوگیری از ریزش مو بکند چون علت به وجود آورنده ریزش مو قابل درمان است.از جمله روش هایی که به عنوان درمان ریزش مو در حال حاضر می توان از آنها استفاده نمود ، روش های پی آر پی و مزوتراپی می باشد که مقایسه ی این دو روش پرداخته می شود .

مزوتراپی : در روش مزوتراپی ، جهت توقف ریزش مو و رشد مجدد موها ، مواد مغذی ، معدنی و ویتامین های مورد نیاز در ناحیه ی مورد نظر به پوست تزریق می گردد .

پی آر پی یا مزوتراپی

پی آر پی : در این روش جهت درمان ریزش مو ، به سه جلسه درمان یا بیشتر نیاز می باشد که از فرد خون گرفته می شود ، با ایجاد تغییرات در پلاسمای خون ، مجددا پلاسمای غنی شده به ناحیه ی دچار ریزش مو ، تزریق می گردد .

مقایسه مزوتراپی و پی آر پی
هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی تنها برای افراد با ریزش کم مو مناسب می باشند ، افراد طاس و با ریزش شدید مو نتیجه ای از این دو روش نخواهند گرفت .
در برخی موارد به کار گیری هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی ، می تواند تکمیل کننده ی نتیجه ی دلخواه از درمان ریزش مو باشد .
احتمال بروز عفونت و عوارض پوستی در هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی ، بسیار نادر است .
هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی ، جهت توقف ریزش و رشد مجدد مو ، از متابولیسم بدن و گردش جریان خون استفاده می گردد .
تزریق در روش مزوتراپی ، در ناحیه ی پوست میانی است ولی در prp ، تزریق می تواند در کلیه لایه های پوست ، صورت پذیرد .
مزوتراپی به دلیل ارزان تر بودن از روش prp ، طرفداران بیشتری دارد .
انجام هر جلسه پی آر پی ، حدود یک ساعت است اما مزوتراپی حداکثر هر جلسه نیم ساعت خواهد بود .
هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی باید در کلینیک های تخصصی توسط پزشک و کادر حرفه ای انجام شوند .
انجام هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی ، درد و خونریزی بسیار کمی دارند .
هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی ، درمان قطعی ریزش مو نیستند اما با بهبودی طولانی مدت از این دو روش ، می توان روش های درمانی دیگر را نیز اعمال نمود .
حداقل در هر روش ، به سه جلسه تزریق نیاز می باشد .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کلینیک پوست و مو فیروزه محفوظ است. 2020 © All rights reserved