هزینه پی آر پی

هزینه پی آر پی مو و صورت شهریور ۱۴۰۱

PRP ماده‌ای است که به بهبود گردش خون در ناحیه تزریق‌ شده کمک کرده و درواقع پلاسمای غنی از پلاکت می‌باشد. پلاسما یکی از اجزای خون است و دارای فاکتورها یا پروتئین‌هایی می‌باشد که به لخته شدن خون کمک می‌کنند.
پلاسمای غنی از پلاکت که توسط یک متخصص باید تولید شود، به رشد سلولی کمک می‌کند. این روش یکی از روش های مناسب برای رشد و افزایش موها است.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که این فاکتورهای رشد آغازگر ترمیم شتاب یافته‌ی بافت هستند، و بر طبق مشاهده‌های کارشناسان بر جوان‌سازی پوست نیز اثر مثبت دارند.
فاکتورهای رشد در زمان آزاد شدن، ترمیم بافت، آنژیوژنزیس (تشکیل مویرگ‌ها)، و تولید کلاژن را بهبود می‌بخشند. حال اگر بخواهید داشتن موهای پرپشت و متراکم را با روش پی آر پی تجربه کنید، باید بدانید که هزینه پی آر پی مو چقدر است.

هزینه پی آر پی در کلینیک فیروزه

هزینه پی آر پی مو
صفحه تعرفه خدمات برای هزینه پی آر پی مو

هیچ یک از امور پزشکی و درمانی برای افراد مختلف یکسان نمی‌باشد و تمامی این امور با توجه به شرایط فرد انجام می‌شوند. در این صورت هزینه انجام هر یک از این امور نیز برای افراد مختلف به صورت متفاوت می باشد.
پی آر پی مو مانند روش کاشت مو دارای هزینه مشخصی نیست و برای تشخیص هزینه مورد نیاز در کلینیک فیروزه فرد برای درمان باید تحت بررسی‌های پزشکان متخصص کلینیک قرار بگیرند تا عوامل تاثیر گذار در شیوه درمان و میزان هزینه مشخص گردید.

خدماتهزینه
هزینه پی آر پی در کلینیک ۹۰۰/۰۰۰ تومان
هزینه کیت پی آر پی ۱۵۰/۰۰۰ تومان

هزینه پی آر پی صورت در کلینیک‌های دیگر

همانطور که گفته شد برای این روش درمانی و زیبایی نمی‌توان یک قیمت مشخصی را عنوان کرد و به عوامل متعددی مانند کلینیک انتخابی، ناحیه تزریق، تعداد جلسات و …. بستگی دارد.
اما این تکنیک دارای مزیت‌های زیادی نسبت به روش‌های دیگر است. این روش درمانی با توجه به غیر تهاجمی بودن آن، هزینه‌های اضافی از جمله بیهوشی، پیشگیری از درد، بخیه و… را ندارد. همچنین استفاده از متد پی آر پی بسیار ایمن و بی خطر است.

روش‌های گوناگونی برای زیبایی صورت وجود دارد یکی از شیوه‌ها استفاده از تزریق چربی می‌باشد. به طور کلی این تکنیک درمانی بسیار خطرناک و پر هزینه است و فرد باید چندین جلسه به کلینیک زیبایی مراجعه کنید تا درمان تکمیل شود.
علاوه بر این از روش پی آر پی می‌توان برای رفع ریزش مو و طاسی در تمامی نقاط بدن استفاده کرد؛ یعنی در کمترین زمان با بهترین و جدیدترین متد به بهترین نتیجه در مقابل پرداخت هزینه‌ای ناچیز خواهید ‌رسید.

عوامل موثر در هزینه پی آر پی مو و صورت

هزینه پی آر پی مثل تمام عمل‌های زیبایی دیگر توسط بیمه پرداخت نمی‌شود. پس حائز اهمیت است که پیش از اقدام به انجام آن، در مورد هزینه پی آر پی اطلاعات کسب کنید. هزینه پی آر پی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

تعداد جلسات

برای اینکه نتیجه دلخواه خود را از تزریق پی آر پی بدست آورید، باید دوره درمانی آن را تکمیل کنید. بر اساس سایت پزشکی، فرد باید در ۲ الی ۳ ماه ابتدایی تزریق‌های متعددی در فواصل معین انجام دهد.
طبیعتا هر چقدر تعداد این جلسات بیشتر باشد، هزینه پی آر پی هم افزایش خواهد داشت.

ناحیه تزریق

پلاسمای غنی از پلاکت در محل‌های متفاوتی از سر و بدن می‌تواند تزریق شود. حساسیت تزریق در برخی از این محل‌ها بیشتر است. از همین جهت، محل تزریق بر هزینه پی آر پی تاثیرگذار است. همچنین هر اندازه محل تزریق وسیع‌تر باشد، پزشک باید وقت و انرژی بیشتری را برای انجام آن صرف کند.

کلینیک منتخب

هزینه پی آر پی امکان دارد در کلینیک‌های مختلف،‌ با هم یکسان نباشد. زیرا امکانات و تجهیزات کلینیک، خدماتی که ارائه می‌دهند و تخصص و مهارت پزشک کلینیک می‌تواند روی هزینه پی آر پی تاثیر بگذارد.
واضح و مشخص است که هر چقدر کلینیک انتخابی شما پیشرفته‌تر باشد، هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. اما به این نکته هم دقت کنید که این موضوع ارتباط مستقیمی با کیفیت خدمات ارائه‌شده و نتیجه نهایی هم دارد.

عوامل موثر دیگر در هزینه پی آر پی

 • تعداد کیت‌هایی که برای بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • نوع کیت‌های انتخاب شده برای هر فرد
 • کیفیت کیت‌های استفاده شده برای فرد که هر چقدر این کیت‌ها از مرغوبیت بیشتری برخوردار باشند، مسلما هزینه مورد نیاز برای پی آر پی نیز بالاتر خواهد رفت.
 • نحوه آماده سازی پی آر پی نیز مساله مهمی است که باید با دقت بسیار زیادی صورت گیرد و به صورت صحیح آماده سازی آن انجام شود تا پلاکت‌ها بهترین درجه و کیفیت خود را داشته باشند و آسیب‌های وارد شده به پلاکت‌ها نیز به این شکل به حداقل خواهد رسید.

روش انجام پی آر پی مو

درمان مشکل ریزش مو با استفاده از پی آر پی، شامل سه مرحله اصلی است که در آن نمونه خون فرد گرفته می‌شود و تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد. در نهایت خون در ناحیه سر برای ترمیم رشد مو تزریق می شود.
بعضی از متخصصان حوزه پزشکی بر این باور هستند که تزریقات پی آر پی قادر به افزایش خون مصرفی پیاز مو و همچنین افزایش ضخامت موی افراد می‌شود. در نتیجه شاهد رشد طبیعی و پایدار ماندن مو بر روی سر خواهیم بود.

گاهی اوقات این تکنیک با سایر داروها یا پروسه‌های درمانی مربوط به ریزش مو ترکیب شده و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هنوز تحقیقات کافی برای اثبات کارایی تزریقات پی آر پی بر روی بالا بردن رشد طبیعی موی افراد انجام نشده است.
اما باید بگوییم که این روش از دهه ۱۹۸۰ میلادی مورد استفاده قرار گرفته است و برای مشکلاتی از جمله درمان تاندون (tendon)، لگامنت و عضلات آسیب دیده کارایی دارد.

مزایای پی آر پی

 • یکی از مزیت‌های این روش درمانی استفاده از پی آر پی هم برای مردان و هم برای زنان است.
 • در این روش خطر بروز حساسیت (allergy) وجود ندارد.
 • پی آر پی یک تکنیک غیر تهاجمی بوده و بدون عمل جراحی انجام می‌شود.
 • باعث بروز اثرات و عوارض جانبی نمی‌شود.
 • به تعداد جلسات درمانی کمتری احتیاج می‌باشد.
 • پی آر پی باعث رفع بیماری‌های پوستی و رفع طاسی موی سر خواهد شد.
 • باعث پیشگیری از ریزش مو (hair loss) می‌شود.

برای گرفتن نتیجه از درمان PRP به چند جلسه نیاز است؟

معمولاً نتایج حاصل از درمان را می‌توان در عرض یک ماه مشاهده نمود و این نتایج بعد از عمل به پیشرفت خود ادامه می‌دهند.
از آنجا که درمان پی آر پی با فرایندهای طبیعی ترمیم بدن خود فرد تنظیم شده است، مدتی زمان می‌برد تا پروسه جوان‌سازی تحریک شده و به تدریج سرعت یابد. به استثنای برخی موارد نادر مربوط به مسائل جدی، تاثیرات این نوع از درمان در حدود ۳۰ روز مشاهده می‌شوند.
اگر بیمار به نتایج قابل توجهی احتیاج داشته باشد، نتایج موثر بعد از یک جلسه درمانی نمایان می‌شوند.

اگر علائمی وجود داشته باشد که نشان دهد شما به حداکثر نتایج دست پیدا نکرده‌اید، بعد از جلسه اول، ۱ الی ۲ جلسه درمانی دیگر انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است در صورت نیاز به انجام چند جلسه درمان، فاصله زمانی ۳ ماه بین جلسات درمانی رعایت شود. اگر درمان موثر و حقیقی باشد، نتایج بسته به مراقبت‌های پوستی، سبک زندگی و طبیعت پوست شما تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.
ارائه دهندگان درمان پی آر پی پیشنهاد می‌کنند بین ۱۸ الی ۳۶ ماه بعد از درمان، یک جلسه درمانی برای حفظ نتایج انجام دهید تا تغییری در نتایج پیدا نشود.

برای اطلاع از دیگر خدمات کلینیک فیروزه و هزینه آن‌ها می‌توانید بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

هزینه ژل گونه
هزینه فیلر خط اخم
هزینه ژل گونه
قیمت فیشیال صورت
هزینه مزوژل جالپرو
هزینه پروفایلو
هزینه هایفوتراپی
هزینه میکروبلیدنیگ ابرو

پرسش و پاسخ در مورد هزینه پی آر پی

آیا انجام پی آر پی با قیمت ارزان مطمئن است؟

بخش زیادی از هزینه پی آر پی صرف دستمزد پزشک، تجهیزات، امکانات، کیت مصرفی و سایر مواد لازم برای انجام آن می‌شود. در انجام عمل‌های زیبایی هزینه رابطه مستقیمی با کیفیت عمل دارد. بنابراین پیش از اینکه به مراکزی که پی آر پی را با هزینه ارزان انجام می‌دهند از کیفیت آن اطمینان بدست آورید. در اکثر اوقات ارزان بودن قیمت پی آر پی به دلیل بی‌کیفیت بودن عمل و پیشرفته نبودن تجهیزات مورد استفاده است. بنابراین اگر نتیجه عمل برایتان اهمیت دارد و نمی‌خواهید درگیر عوارض پس از آن شوید، به پی آر پی‌های ارزان ‌قیمت اعتماد نکنید.

چه افرادی نباید درمان با روش پی آر پی انجام دهند؟

استفاده از روش پی آر پی برای بیشتر افراد بین سنین 18 تا 80 سال بی‌خطر محسوب می‌شود. با توجه به سن افرادی که باردار یا شیرده، افراد دارای عفونت‌های شدید یا مزمن، افراد دارای بیماری‌های پوستی (مانند اس ال ای یا لوپوس، پورفیری، آلرژی)، افراد مبتلا به سرطان، افرادی که شیمی ‌درمانی می‌شوند و همینطور افرادی که اختلالات سوخت و ساز و سیستمیک دارند نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

Rate this post
سوالات خود را اینجا بپرسید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی فیروزه
مقالات پیشنهادی ما به شما
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها