مراقبت‌های بعد از فیشیال

مراقبت‌های بعد از فیشیال + افزایش ماندگاری

پاکسازی پوست به مجموعه‌ای از درمان‌های پوستی می‌گویند که باعث بهبودی بافت، رنگ و سلامت پوست می‌شود. برای داشتن پوستی شفاف و درخشنده و رنگ یکدست، فیشیال پوست (Facial facial) یکی از بهترین انتخاب‌های شماست.
فیشیال پوست در کلینیک نیاز به مراقبت‌های بعد از فیشیال خاصی دارد. پاکسازی پوست در کشور ما معمولاً به منزله شستن و تمیز کردن پوست شناخته می‌شود. برخی هم آن را لایه‌برداری (Peeling) می‌دانند. البته که پاکسازی می‌تواند شامل هر دوی این‌ها نیز باشد ولی در کلینیک فیروزه با بهترین قیمت فیشیال صورت، خدمات پاکسازی پوست فقط محدود به تمیز کردن پوست و لایه‌برداری معمولی نیست بلکه لایه‌برداری و اسکراب به شکل کلینیکی و سپس مراقبت‌های بعد از فیشیال ویژه مثل ماساژ پوست و استفاده از ماسک‌های صورت مناسب مراحل مختلف پاکسازی در کلینیک فیروزه را تشکیل می‌دهند.

مراقبت‌های بعد از فیشیال

مهمترین مراقبت‌های بعد از فیشیال

از دستکاری پوست و کندن جوش‌ها پرهیز کنید.

همه می‌دانیم که کندن و تخلیه آن جوش‌های ریز و مزاحم سرسیاه و سرسفید چقدر وسوسه کننده هستند، ولی اگر می‌خواهید پاکسازی برای شما اثر کند و پوستی زیباتر از همیشه داشته باشید، جلوی خود را بگیرید. در طی پاکسازی پوست یکی از کارهایی که انجام می‌شود تخلیه جوش‌هایی است که قابلیت تخلیه شدن را دارد.

اگر جوش سرسیاه یا سرسفیدی روی صورت شما مانده باشد، یعنی این جوش هنوز آماده‌ی تخلیه شدن نیست یا به اصطلاح نرسیده است. هر تلاشی برای تخلیه این جوش می‌تواند باعث زخم شدن پوست و نهایتاً ماندن جای زخم روی صورت می‌شود. پس اگر جوشی را تخلیه نکرده‌ایم، لطفاً به حال خودش رهایش کنید تا آماده تخلیه شدن بشود.

آرایش سنگین نکنید

برای فیشیال پوست لایه‌ی شاخی پوست برداشته می‌شود. این لایه سطحی‌ترین لایه پوست است و در فیشیال از این بخش سلول‌های مرده پوست برداشته می‌شود. هم تخلیه ضایعات می‌توانند باعث قرمزی پوست شما شده و وسوسه‌تان کنند که قوی‌ترین کانسیلر خود را برای پوشاندن قرمزی استفاده کنید.

پاکسازی پوست در کلینیک فیروزه در واقع یک پاکسازی عمیق است و تا حد ممکن به پوست فشار آورده‌ایم تا خودش را بازسازی کند. بهترین کار این است که حداقل به مدت یک روز از آرایش سنگین و لوازم مراقبت پوستی قوی استفاده نکنید و به پوست خود استراحت بدهید. علاوه بر این به دلیل باز بودن منافذ، پوست مستعد به عفونت‌های باکتریایی است.

پس یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از فیشیال این است که از محصولات بهداشتی و آرایشی استفاده نکنید تا سرم‌ها، کرم‌ها، لایه بردارهای استفاده شده در جریان پاکسازی اثرات خود را بهتر و بیشتر بگذارند. البته جای نگرانی نیست از روز دوم یا سوم می‌توانید آرایش کنید یا از سایر محصولات بهداشتی و مراقبت‌های بعد از فیشیال استفاده کنید.

در زمان شست‌وشو با پوست‌تان مهربان باشید

پوست پس از پاکسازی فوق‌العاده حساس است و نباید به آن سخت بگیرید. بیشتر اوقات سرم‌ها و ابزار استفاده شده و همچنین ماساژ صورت باعث می‌شوند که سدهای محافظتی طبیعی پوست از بین بروند. برای همین بهتر است که در برنامه مراقبت‌های بعد از فیشیال برای شست‌وشو از یک شوینده آبرسان ملایم استفاده کنید.

شامپو بدن برای پوست‌های حساس انتخاب خوبی می‌باشد. این شامپو بدون این که به سدهای محافظتی پوست آسیبی بزند، پوست را تمیز می‌کند و عمل آبرسانی را هم همزمان انجام می‌دهد. با وجود این که این شامپو، شامپوی بدن به فروش می‌رسد، به قدری ملایم است که می‌توانید برای صورتتان هم از آن استفاده کنید و به عنوان فیشیال صورت در منزل نیز به حساب می‌آید. به جز این محصول، هر شوینده آبرسانی (Hydrating) که برای پوست‌های حساس (Sensitive) تولید شده باشد، انتخاب مناسبی می‌باشد.

از تونرها استفاده نکنید

تونرها دسته‌ای از شوینده‌های پوستی هستند که قوی‌تر از شوینده‌های صابونی می‌باشند. تونرها می‌توانند آلودگی موجود در منافذ پوستی را هم پاک کنند. بیشتر تونرها بر پایه‌ی آب بوده و دارای اسانس‌های روغنی و گیاهی هستند. پس از پاکسازی پوست از تونرهای شوینده استفاده نکنید. استفاده از تونرها یک تا دو روز پس پاکسازی پوست توصیه نمی‌شود.

به ویژه تونرهای بر پایه‌ الکل،  که خاصیت اگزفولیشن یا دارای مواد سفت کننده (Astringent) پوست هستند. این محصولات می‌توانند باعث تحریک و خشکی پوست شوند. در واقع پس از پاکسازی پوست اصلاً نیازی به استفاده از تونر نیست، بدلیل اینکه روی پوست شما پاکسازی عمیقی صورت گرفته است و پوست از نظر زیستی و شیمیایی به تعادل رسیده است.

بیخیال سونا شوید

بعد از فیشیال جاهای گرم نرو

یکی از مراقبت‌های بعد از فیشیال این است که از قرار گرفتن در محیط‌های گرم شدیدا خودداری کنید. شاید سونای خشک و بخار محل مناسبی برای گذراندن بعد پاکسازی باشند ولی اینگونه نیست و توصیه نمی‌شود.
سونای بخار برای پوست خوب می‌باشد ولی کاری که انجام می‌دهد در فیشیال پوست برای شما انجام داده شده است. بخور یا رفتن به سونای بخار پس از پاکسازی پوست می‌تواند باعث حساس شدن و آسیب به مویرگ‌های پوست شده و ایجاد کبودی کند.

ماساژ بعد از پاکسازی ایده‌ی خوبی نیست

یکی از مراقبت‌های بعد از فیشیال در جریان ماساژ، صورت شما در تماس مستقیم با تخت ماساژ قرار دارد. این اتفاق هم احتمال عفونت پوستی را بالا می‌برد و هم باعث تحریک پوست حساس شما خواهد شد.
اگر نمی‌توانید جلسه ماساژ خود را لغو کنید، به ماساژور خود تاکید کنید که مراقب پوست‌تان باشد و اصلاً ماساژ صورت انجام ندهید. در جریان پاکسازی ما ماساژ درمانی ویژه‌ای روی صورت شما انجام خواهیم داد و ماساژ صورت اضافی باعث اختلال در اثرات پاکسازی خواهد شد.

اسکراب‌ها و لایه‌بردار استفاده نکنید

لایه برداری بیش از حد باعث آسیب دیدن لایه‌ی محافظتی پوست می‌شود و می‌تواند منجر به التهابات پوستی شود. معمولاً برای مراقبت‌های بعد از فیشیال در کلینیک خانه سفید از مواد لایه بردار فیزیکی یا شیمیایی خاصی استفاده خواهیم کرد که از لایه‌بردارها و اسکراب‌های خانگی بسیار موثرتر می‌باشند.

پوست شما برای مدت طولانی نیاز به لایه برداری نخواهد داشت ولی اگر به این کار اصرار دارید، حداقل ۳ الی ۴ روز به پوست خود استراحت دهید. در این مدت به همان شوینده‌ی ملایم بسنده کنید.

از داروهای ضد آکنه و دیگر روش‌های درمانی خانگی پرهیز کنید

زمانیکه از مراقبت‌های بعد از فیشیال حرف می‌زنیم مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید این است که افراط نکنید. این نکته به ویژه در مورد محصولاتی که پتانسیل تحریک کردن پوست را دارند مانند رتینوئیدها و رتینول‌ها، لایه‌بردارهای خانگی، شوینده‌ها و پاک کننده‌های قوی، و تونرهای حاوی سالیسیلیک اسید (Salicylic acid) اهمیت بیشتری خواهند داشت.

این محصولات باعث می‌شوند که درخشش پس از پاکسازی به قرمزی ناخوشایندی تبدیل شود و عوارض فیشیال پدیدار شود. در مورد ماسک‌های صورت هم بهتر است تا چند روز از آن‌ها استفاده نکنید. بیشتر ماسک‌های خانگی به شکلی طراحی شده‌اند که باعث روشن کردن، لایه برداری یا درمان آکنه‌های پوستی بشوند. مواد به کار رفته در این ماسک‌ها می‌توانند پوست حساس شما را ملتهب کنند. البته ماسک‌های آبرسان که حاوی موادی مانند هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) هستند استثنا می‌باشند. این ماسک‌ها بهترین انتخاب برای مراقبت‌های بعد از فیشیال هستند.

مراحل انجام فیشیال پوست

مراحل انجام فیشیال پوست

مشورت

جلسه اول مشاوره در رابطه با پوست انجام می‌شود. اطلاعاتی راجع به مشکلات پوستی، رژیم، مقدار روزانه آب دریافتی بدن و مواد و محصولاتی که برای پوست استفاده می‌شود دریافت میگردد تا موادی که استفاده می‌شود به پوست آسیب نرساند.

آماده سازی

باید پوست صورت شسته شود و آرایشی نداشته باشید، موها نیز معمولا با حوله یا هدبند برای شما جمع می‌شود.

پاکسازی

فیشیال در ابتدا با پاکسازی صورت شروع می‌شود، معمولا با استفاده از پدهای نخی مخصوص و گلوله پنبه‌ای و محصولات پاک کننده، لایه بیرونی پوست تمیز می‌شود. گاهی این مرحله دو بار تکرار می‌شود تا از پاک شدن پوست اطمینان حاصل شود.

بررسی پوست

با استفاده از تاباندن نور روی سطح پوست و بررسی با ذره بین نوع پوست مشخص می‌شود و مشکلات عمده‌ی پوست نیز تعیین می‌شود تا روش و مواد مورد نیاز فرد استفاده شود.

بخور پوست

با استفاده از یک دستگاه پوست را بخور گرم خواهند داد تا باعث نرم شدن پوست شود و جوش‌ها نیز راحت‌تر از سطح پوست خارج شوند. بخور خاصیت آرام بخشی نیز دارد. البته اگر پوست خیلی حساس باشد از بخار آب استفاده نمی‌شود.

لایه برداری

با استفاده از روش‌های مکانیکی یا شیمیایی آنزیم و اسیدهای مخصوص لایه‌ی نازک از سطح پوست را که از سلول‌های مرده تشکیل شده است، از بین می‌برند. گاهی این مرحله حین بخور انجام خواهد شد. مواد شیمیایی لایه بردارهای قوی تری هستند که برای افرادی که پوست حساس دارند استفاده نخواهد شد.

استخراج آلودگی و جوش‌ها

در این مرحله به دلیل باز شدن منافذ پوست در مراحل قبل، جوش‌های سر سیاه و سر سفید و آلودگی‌ها از زیر پوست خارج خواهند شد. ممکن است این مرحله برای بعضی از افراد مثلا افراد با پوست‌های حساس دردناک باشد.

ماساژ

برای تحریک پوست و عضلات صورت و جوان‌سازی، ماساژ انجام داده خواهد شد. این مرحله باعث افزایش جریان خون در پوست می‌شود و در نتیجه پوست شاداب و شفاف و ریلکس می‌کند و به فیشیال دور چشم نیز کمک می‌کند.

ماسک

با توجه به نوع پوست و مشکلات آن ماسک مخصوصی تهیه می‌شود که باعث تقویت، شادابی، جوانی و روشن‌تر شدن پوست خواهد شد.

تثبیت

در مرحله نهایی برای تثبیت مراحل فیشیالی که انجام شد قبل از یک تونر، سرم، مرطوب کننده و یا کرم ضد آفتاب (Sunscreen) با توجه به ساعتی که مراجعه خواهید کرد روی پوست استفاده می‌شود که جنبه‌ی تقویتی نیز دارد.

پرسش و پاسخ در مورد مراقبت‌های بعد از فیشیال

مزایای فیشیال چه می‌باشد؟

از بین بردن جوش‌ها، کمک به رفع جای جوش، آبرسانی و لیفت حدودی پوست، کمک به سم زدایی از پوست، تنظیم PH پوست، افزایش نرمی و لطافت پوست

5/5 - (2 امتیاز)
سوالات خود را اینجا بپرسید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی فیروزه
مقالات پیشنهادی ما به شما
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها