اخبار و مقالات

64.png

تفاوت فیلر های پوستی و ژل چیست؟

بطور کلی هر ماده مصنوعی یا طبیعی که باعث ایجاد برآمدگی می شود فیلر نام دارد.
فیلر در لغت به معنای پرکننده است، از این رو هنگامی که یک ناحیه از بدن با ماده ای، برجسته، صاف و یا پر می شود، در علم زیبایی به آن ماده فیلر یا پرکننده گفته می شود. در واقع فیلرهای پوستی نام کلی مواد پرکننده ای است که با تزریق جهت انجام عمل های زیبایی غیرتهاجمی مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلر‌ها انواع مختلفی دارند که از مواد طبیعی، شیمیایی، ژل‌ها و حتی چربی‌های بدن بیمار استخراج می‌شوند و هرکدام بسته به درمان مدنظر و محل تزریق و مورد استفاده قرار میگیرند.

فیلرها بر حسب نوع ماده به کار رفته در ساختار و جنس آنها، انواع مختلفی دارند؛

  • ژل ها
  • چربی
  • پروتز

ژل ها زیر مجموعه ای از فیلرها هستند که با اثرات و مدت زمان ماندگار متفاوت در نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند.

ژل ها نوعی از فیلرهای پوستی هستند اما هر نوع فیلری ژل محسوب نمی شود.


69.png

شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که بهترین زمان برای انجام عمل رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر دقیقا چه مقطعی است؟
از آنجا که درمان لیزر نیازمندی‌های خاصی را در بر دارد، فصل زمستان می‌تواند بهترین زمان برای انجام درمان باشد.
متخصصان بیشتر برای درمان با لیزر فصل سرد سال فصل کم آفتاب یعنی زمستان را توصیه می‌کنند.
لیزر درمانی، بهتر است در فصول سرد و غیرآفتابی انجام شده و همچنین قبل و بعد از لیزردرمانی، اقدامات محافظتی در برابر آفتاب صورت گیرد.
متاسفانه عوارضی مانند ایجاد مناطق تیره در پوست، در افرادی که تیپ پوستی تیره‌تری دارند بیشتر مشاهده می‌شود و درعین حال چنانچه فرد قبل از لیزر یا حتی تا یک ماه بعد از لیزر درمانی در معرض آفتاب شدید باشد، احتمال ایجاد لک و همچنین ترمیم دیررس بسیار بیشتر است. درنتیجه توصیه می‌شود تاحد امکان لیزر درمانی در فصل‌های سرد که تابش آفتاب ضعیف‌تر است انجام شود.
برای مثال باید گفت که فردی که قصد درمان دارد باید تا حد ممکن و حداقل دو هفته قبل از آغاز درمان لیزر، از راهکار‌هایی مثل واکس، کرم‌های مو بر، برنزه کردن پوست به صورت طبیعی و مصنوعی جلوگیری کند. در نظر نگرفتن این راهکار‌ها و انجام ندادن‌ آنها در فصول گرم تقریبا برای بسیاری از افراد امکان پذیر نیست. فصول گرم زمانی مناسب برای انجام ورزش‌های آبی و حضور در کنار دریا است. معمولا افراد دوست دارند که در این زما‌ن‌ها بدنی عاری از موهای زائد داشته و بتوانند پوست خود را برنزه کنند. در سمت مقابل اینگونه ورزش‌ها معمولا در زمستان از مقبولیت کمتری برخوردارند و افراد بسیار کمتری در زمستان به دنبال برنزه کردن پوست خود هستند. همانگونه که اشاره شد در فصل زمستان، دوری کردن از نور آفتاب کاری آسان‌تر نسبت به تابستان است. روز‌ها کوتاه‌تر خواهند بود و بسیاری از روز‌ها نیز ابری و بارانی هستند. بدین ترتیب پوست شما کمترین برخورد با نور آفتاب را نسبت به تابستان خواهد داشت. البته این تعامل همچنان وجود خواهد داشت. نکته بعدی این است که به خاطر سرد بودن هوا در زمستان، شما می‌توانید از پوشش بیشتری به عنوان لباس استفاده کنید. این لباس‌ها علاوه بر اینکه کمک می‌کنند که بدن شما گرم بماند، همچنین از پوست شما در مقابل نور خورشید محافظت خواهد کرد. شما می‌توانید از زمستان به عنوان فرصتی مناسب برای انجام عمل با استفاده از دستگاه لیزر بهره ببرید.


51.jpg

اسفند 2, 1398 مدیریتاخبار0

آغاز جشنواره فوق العاده بهاره کلینیک فیروزه از شنبه 26 بهمن

کلینیک فیروزه در فرصت یک ماهه باقیمانده تاپایان سال 1398 با برگزاری جشنواره بهاره در نظر دارد خدمات خود را با قیمت های مناسب به مخاطبین خود عرضه نماید. بنابر این به شما بازدید کننده محترم توصیه می شود برای استفاده از این فرصت استثنایی که فقط تا پایان اسفند برقرار است هرچه سریعتر جهت رزرو وقت با شماره های کلینیک تماس بگیرید و یا از طرق اینستا گرام با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

 

 

 

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی برای کلینیک پوست و مو فیروزه محفوظ است. 2020 © All rights reserved