هزینه هایفوتراپی دور چشم

هزینه هایفوتراپی دور چشم تیر ماه ۱۴۰۱

فهرست محتوا نمایش

هایفو (HIFU) مخفف شده عبارت «High Intensity Focused Ultrasound » به معنی «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. هایفوتراپی چیست ؟ هایفوتراپی یک روش درمانی برای جوانسازی پوست است که از امواج فراصوت استفاده می‌کند.
از این روش غیرتهاجمی می‌توان برای سفت کردن صورت، لیفت کردن پوست، شکستن چربی‌های بدن و رفع چین و چروک صورت استفاده کرد. ایمن بودن، عوارض کم، سرعت زیاد و هزینه‌ی مناسب هایفوتراپی باعث شده که به یکی از پرصرفدارترین روش‌های جوانسازی پوست مبدل شود.

شرکت‌ها و برندهای زیادی اقدام به ساخت دستگاه‌های هایفوتراپی کرده‌اند که بسته به دقت دستگاه، سرعت، قدرت و منعطف بودن آن قیمت‌های گوناگون دارند. علاوه بر این هر برند مدل‌ مختلفی از دستگاه هایفو را تولید می‌کند.
یکی از سوال‌ها‌ی متداول در مورد روش‌ درمانی هایفوتراپی، هزینه‌های آن‌ است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا مقاله‌ای در مورد هزینه هایفوتراپی دور چشم و عوامل موثر در آن برای شما گردآوری کنیم.

هزینه هایفوتراپی دور چشم در کلینیک فیروزه

قیمت هایفو

هزینه هایفوتراپی دور چشم در کلینیک فیروزه  ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان می‌باشد. البته هزینه‌ی دقیق در جلسه‌ی مشاوره و بعد از انجام معاینات مربوطه به شما اعلام می‌شود.
توجه داشته باشید که در کلینیک فیروزه از بهترین دستگاه هایفوتراپی و همچنین مجرب‌ترین تیم درمان استفاده می‌کنیم. با این حال همواره تلاش می‌کنیم که از تعیین قیمت‌های نجومی خودداری کنیم و هزینه‌ای استاندارد و معقولی برای مراجعین در نظر بگیریم.

هزینه هایفوتراپی دور چشم کامل صورت در ایران

هزینه هایفوتراپی دور چشم در ایران، استاندارد تعیین شده یا محدوده‌ی مشخصی ندارد. در شهر تهران، هزینه‌ی لیفت کامل صورت توسط هایفو در کلینیک‌های معتبر، بین ۱/۵۰۰/۰۰۰ میلیون الی ۳ میلیون تومان است.
در شهرستان‌ها هزینه‌ی درمانی پایین‌تر می‌باشد؛ چون به دلیل تعداد کم مراجعین، دستگاه‌های استفاده شده قدیمی‌ و همچنین تجربه‌ و مهارت پزشک کمتر است. این دو موضوع سبب می‌شود که هایفوتراپی در شهرستان‌ها معمولاً کیفیت بالایی نداشته باشند.

هزینه هایفوتراپی دور چشم کامل صورت در کشورهای مختلف

  • سنگاپور: ۱۸۰۰ (هزار و هشتصد) دلار
  • آمریکا: ۱۸۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار
  • استرالیا: ۲۰۰۰ ( دوهزار) دلار
  • ترکیه: ۱۰۰۰ (هزار)دلار
  • کشورهای اروپایی: ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ هزار دلار

هایفوتراپی صورت چیست؟

هایفوتراپی صورت

در هایفوتراپی صورت با تاباندن امواج فراصوت بر لایه‌های زیرین و عمیق پوست صورت، گرما به سلول‌های هدف پوست آسیب می‌رساند و بدن تلاش در ترمیم آن‌ها دارد، در نتیجه بدن برای کمک به رشد دوباره سلول‌های آسیب‌دیده، سلول‌ها را تحریک به تولید کلاژن می‌کند.
این دستگاه با توجه به نحوه استفاده از امواج بسیار شبیه سونوگرافی (sonography) است. در برخی موارد از روش هایفو در جلسات طولانی و با استفاده از طول‌ موج‌های شدیدتر، برای درمان تومورهای سرطانی نیز استفاده می‌شود.
کلاژن ماده‌ای در پوست است که قابلیت ارتجاعی سلول‌های پوست را افزایش می‌دهد و از چروک افتادن پوست جلوگیری می‌کند.

عوامل تاثیر‌گذار بر هزینه هایفوتراپی دور چشم

ناحیه‌ی تحت درمان

از هایفوتراپی می‌توان برای لیفت کامل صورت، لیفت پوست گردن، هایفوتراپی دور چشم، رفع چین و چروک‌های سطحی و حتی جوانسازی پوست بدن نیز استفاده کرد. قیمت تمام شده برای هر کدام از این موارد به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است.
به طور معمول متخصصین کلینک فیروزه با بررسی دقیق وضعیت پوست، محل‌هایی را که به درمان نیاز دارند، به شما اعلام می‌کنند.
همه‌ی مراجعین به هایفوتراپی کامل صورت نیاز ندارند و گاهی فقط بخش‌های کوچکی از صورت نیاز دارد که تحت درمان قرار بگیرد. به همین دلیل ممکن است قیمت تمام شده تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

تعداد جلسات درمانی

اکثر مراجعین فقط یک جلسه درمانی نیاز دارند و اثرات آن ممکن است تا حتی ۲ سال پس از درمان هم ماندگاری داشته باشد. به همین دلیل هزینه هایفوتراپی دور چشم در مقایسه با ماندگاری اثرات آن، بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.
بسته به شرایط پوست، سن و همچنین فرآیند پیری پوست، ممکن است تعداد جلسات و فاصله بین جلسات متغیر باشد. به طور مثال تعداد کمی از مراجعه‌کنندگان باید ۴ هفته بعد از اولین درمان، جلسه‌ی درمانی دیگری نیز داشته باشند.
در بعضی از موارد نیاز به تکرار مجدد بعد از ۶ ماه هم وجود خواهد داشت. این موارد در جلسه مشاوره به شما اطلاع داده خواهد شد.

مهارت پزشک و تجربه

هرچه پزشک متخصص‌تر و با تجربه‌تر باشد هزینه و دستمزد بالاتری نیز خواهد داشت. این روش هیچ‌گونه عارضه زیادی ندارد و حتی مزایای هایفوتراپی زیاد است اما اگر به درستی انجام نشود ممکن است سبب سوختن پوست شود و شما می‌توانید به راحتی با بررسی رضایت متقاضیان دیگر پزشک مورد اعتماد و با تجربه‌ای را پیدا کنید.

برخی از پزشکان با تجربه روش‌هایی را برای درمان استفاده می‌کنند که بقیه پزشکان نیاز به کسب سال‌ها تجربه برای آموزش آن دارند مثل روش وکتور لیفتینگ فقط پزشکان با تجریه و متبحر قادر به انجام آن هستند. اما به طور کلی باید قبل از انجام هایفو این نکات را در نظر داشته باشید:

هایفوتراپی باید توسط پزشک انجام شود.

در برخی از مراکز به علت پایین بودن قیمت هایفوتراپی افراد غیرپزشک اقدام به ارائه‌ی خدمات هایفوتراپی می‌کنند. با توجه به اینکه دستگاه‌های هایفو خانگی و غیرپزشکی هم در بازار موجود است ممکن است در سالن‌های زیبایی و کلینیک‌های غیرمعتبر مورد استفاده قرار گرفته شوند.
استفاده از دستگاه‌های هایفوتراپی غیربالینی و غیر معتبر، توسط هر فردی ممکن است؛ اما بهترین نتیجه و پاسخگویی هایفوتراپی زمانی رخ می‌دهد که از دستگاه‌های بالینی هایفو یا دستگاه‌های استفاده شود.
بغیر از پزشک متخصص، هیچکس حق استفاده از دستگاه‌های بالینی هایفوتراپی را ندارد.

پزشک ماهر می‌داند چه زمانی نباید هایفوتراپی کند.

یک پزشک متخصص با معاینه‌ی پوست بیمار می‌تواند تا حد زیادی نتایج هایفوتراپی را پیش‌بینی کند. روش درمانی هایفو فقط برای چین و چروک‌های کم سطح بهترین اثرگذاری را می‌گذارد اگر چین و چروک‌های افراد عمقی باشد این روش درمانی مناسب نیست یا تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.
پس شاید هزینه هایفوتراپی دور چشم در یک کلینیک کم باشد، ولی در نهایت نتیجه‌ای نخواهید گرفت و هزینه‌ی شما هدر خواهد رفت.

هایفوتراپی برای بهبود افتادگی و رفع افتادگی‌های خفیف تا متوسط پوست بسیار مفید می‌باشد. جراحی لیفت صورت معمولاً برای افرادی که از افتادگی‌های شدید رنج می‌برند، بسیار موثرتر است.
یک پزشک خوب، می‌تواند به خوبی تشخیص دهد که چه زمانی یک روش درمانی تاثیرات مطلوبی برای مراجع نخواهد داشت. در واقع یکی از مهم‌ترین وظایف پزشک این است که بتواند کاندیدای مناسب هایفوتراپی را شناسایی کند.

مهارت پزشک تاثیر زیادی بر نتایج خواهد داشت

یکی از مواردی که بر هزینه هایفوتراپی دور چشم تاثیر می‌گذارد، روش‌های استفاده شده توسط پزشک در روند درمان است. بسیاری از پزشکان به دلیل مهارت و تجربه‌ی زیادی که دارند، تکنیک‌های درمانی خاصی را ابداع کرده و از آن استفاده می‌کنند.
معمولاً تکنیک‌های ابداعی در انحصار پزشک قرار دارند و اثرگذاری درمان را تا حد زیادی افزایش خواهند داد.

پزشک خوب، بهترین‌ها را برای شما می‌خواهد

در این که هایفوتراپی یکی از بهترین روش‌های جوانسازی پوست است، شکی نیست. ممکن است هایفو برای بیمار نتایج خوبی را همراه داشته باشد؛ اما نتایج یک روش درمانی دیگر، موثرتر باشد.
مثلاً تزریق بوتاکس هزینه‌ی کم‌تری دارد و ممکن است با توجه به شرایط هر فرد، اثرات بهتری داشته باشد.

در کلینیک فیروزه تلاش کردیم که علاوه بر ارائه خدمات درمانی با کیفیت و متنوع، راهنما و خوبی برای شما باشیم. انتشار مقالات جامع در وبسایت، ارائه توضیحات کامل در جلسات مشاوره (مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی، ماندگاری هایفوتراپی، عوارض هایفوتراپی )و همچنین انتخاب بهترین روش‌های جوانسازی برای متقاضیان، از اقدامات ما برای کمک هرچه بهتر به مراجعین برای رسیدن به اهداف دلخواهشان می‌باشد.

برند دستگاه هایفو

هزینه هایفوتراپی دور چشم تا حد زیادی به دستگاه استفاده شده نیز بستگی دارد. دستگاه‌های هایفوتراپی شامل یکسری کارتریج هستند که تعداد مشخصی دفعه می‌تواند امواج صوتی را شلیک کند. به شلیک امواج صوتی، شات گفته می‌شود.
کارتریج‌ها بعد از اتمام شات‌ها باید تعویض شوند. برای هایفوتراپی بخش‌های مختلف بدن و صورت باید از کارتریج‌های متفاوتی استفاده کرد.
دستگاه هایفوتراپی کلینیک فیروزه از ۷ نوع کارتریج مختلف استفاده می‌کند؛ ۵ کارتریج اختصاصی برای صورت و ۲ کارتریج برای بدن را دارا می‌باشد. تنوع کارتریج‌ها به ما این امکان را می‌دهند تا بتوانیم از تکنولوژی هایفو حداکثر استفاده را ببریم.

کلینیک، تجهیزات و منطقه جغرافیایی

کلینیک‌های واقع در مراکز استان‌ها یا شهر‌های بزرگ معمولا به علت دسترسی آسان، اجاره بها یا منطقه قرار گیری کلینیک ممکن است گران‌تر باشند.هم چنین تجهیزات کلینیک، رفتار حرفه ای و تجربه آن‌ها نیز ممکن است در هزینه هایفوتراپی دور چشم تاثیر بگذارد.
دستگاه‌های اورجینال بازده و عملکرد بهتر و بیشتری خواهند داشت و به طبع گران‌تر هستند به همین علت بعضی از کلینیک‌ها هایفوتراپی را با قیمت‌های پایین‌تر عرضه می‌کنند که این موضوع روی کیفیت نتیجه موثر خواهد بود.

تعداد شات‌ها و تماس‌ها

طبق پروتوکل و عملکرد هایفوتراپی، تعداد شات معینی برای هر درمان توصیه می‌شود که در کلینیک‌های مختلف تعداد شات‌ها متغیر است و می‌تواند بیشتر باشد و هر شات را با قیمت‌های متفاوت عرضه کنند که در جلسه مشاوره با شما در میان گذاشته می‌شود.
مثلا پوست‌های افتاده نیاز به شات‌های بیشتری برای درمان می‌باشند که سبب افزایش قیمت درمان می‌شود.

 جلسه مشاوره

در بعضی کلینیک‌ها برای جلسه مشاوره مبلغی مجزا در نظر می‌گیرند و در بعضی کلینیک‌ها ممکن است مشاوره جز روند درمان به حساب بیاید و هزینه‌ای شامل آن نشود. بنابراین این هم موردی است که باید پیش از درمان بررسی کنید.

مراقب قیمت‌های پایین باشید

مراقبت قیمت‌های پایین باشید

با افزایش طرفداران یک روش درمانی، نگرانی پزشکان هم افزایش می‌یابد. قیمت پایین یک کلینیک معمولاً سبب می‌شود که افراد غیرمتخصص یا کلینیک‌های نامعتبر، اقدام به ارائه این خدمات کنند.
در سال‌های گذشته در مورد لیزر، بوتاکس، تزریق ژل و سایر روش‌های جوانسازی شاهد ارائه خدمات در سالن‌های زیبایی، آرایشگاه‌ها و کلینیک‌های بدون مجوز بوده‌ایم که گاهی منجر به عوارض جبران ناپذیری می‌شدند.

برای آشنایی بیشتر با سایر خدمات کلینیک فیروزه، کلینیک زیبایی غرب تهران و آگاهی از تعرفه آنها می‌توانید به مقالات زیر سر بزنید:

انواع هایفوتراپی

هایفوتراپی ابرو
هایفوتراپی دور چشم
هایفوتراپی بینی
هایفوتراپی غبغب
هایفوتراپی صورت

پرسش و پاسخ درباره ی هزینه هایفوتراپی دور چشم

هایفو بر چه بخشی از پوست تأثیرگذار است؟

امواج اولتراسوند با نفوذ به عمق 3‌ میلی‌متری در لایه‌ درم، اثرگذاری می‌کند.

آیا نیاز به بیهوشی یا بی حسی در این روش وجود دارد؟

هایفوتراپی با اِعمال بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی، در کلینیک فیروزه انجام می‌شود.

آیا هایفوتراپی درد دارد؟

این روش اغلب بدون درد می باشد ولی در برخی از افراد ممکن است گزگز بسیار ناچیز و قابل تحمل در پوست احساس شود.

برای انجام هایفوتراپی به کجا مراجعه کنیم؟

برای استفاده از این متد جوانسازی، حتماً به کلینیک‌ها و مراکز مجاز پوست که تحت نظر پزشک متخصص هستند مراجعه کنید.

عوارض هایفوتراپی چیست؟

این روش، یکی از کم عارضه ترین متدهای جوانسازی است که بدون اثرگذاری بر لایه سطحی پوست، عمل لیفتینگ را انجام می‌دهد. تنها عارضه قابل مشاهده کمی قرمزی در محل درمان است که با گذشت زمانی محدود از بین خواهد رفت.

زمان بهبود پوست بعد از هایفو چقدر است؟

پوست به مدت زمانی در حدود 2 تا 3 ماه نیاز دارد تا نتایج جوانسازی و لیفت را بروز دهد.

دوره نقاهت آن چقدر است؟

پس از انجام هایفو، به سرعت و در همان روز، می‌توان به کار و زندگی روزمره بازگشت و نیاز به استراحت ندارد.

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

ماندگاری این روش لیفت، دائمی بوده ولی نمی‌توان روند فرسایش پوست را متوقف کرد؛ به همین دلیل با گذشت زمان عوارض جدید ناشی از پیری، مجدداً ایجاد می‌گردد.

آیا برای رفع غیر قرینگی صورت هایفوتراپی مناسب است؟

اگر غیر قرینگی صورت، مربوط به شلی پوست باشد هایفو مؤثر است ولی اگر مربوط به حجم عضله یا استخوان باشد، مناسب نمی باشد.

آیا هایفو برای منافذ باز پوست کاربرد دارد؟

خیر اثری ندارد؛ زیرا تأثیر هایفو فقط بر فاسیای روی عضلات است. برای منافذ باز پوست، آر اف فرکشنال مؤثر می باشد.

برای رفع خط خنده، گودی وتیرگی اطراف چشم و شادابی پوست، هایفو بهتر است یا میکرونیدلینگ؟

این دو روش، تأثیر کمی در رفع خط خنده و گودی و تیرگی دور چشم دارند. بهتر است برای برطرف کردن این مشکلات پوستی، از تزریق فیلر استفاده شود؛ البته میکرونیدلینگ برای شادابی پوست مفید است.

5/5 - (2 امتیاز)
سوالات خود را اینجا بپرسید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی فیروزه
مقالات پیشنهادی ما به شما
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها