مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب (۱۰ نکته مهم)

تزریق ژل لب، موجب ایجاد ظاهری پر حجم و جذاب‌تر در آن‌ها می‌شود. ژل لب موادی هستند که در داخل پوست تزریق می‌شوند و به همین علت آن را با نام فیلرهای پوستی نیز شناخته‌ایم.
این روش کم‌تهاجمی و مقرون به صرفه بوده و نیازی به بی‌هوشی نداشته و دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری بسیار کمی دارد و با رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب می‌توانید نتایج ماندگاری را بدست آورید.

از سال‌های گذشته تا امروز عمل‌های زیبایی به سرعت محبوب شدند و تعداد مراجعه کنندگان برای تزریق ژل روز به روز افزایش یافت.
پس لازم است برای رسیدن به بهترین نتیجه و ماندگاری بالا در افرادی که تزریق ژل در نواحی مختلف صورت خود انجام داده‌اند، در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب اطلاعات کافی داشته باشند پس توصیه ما به شما این است که ادامه مطلب را از دست ندهید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب شامل:

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

?نکات مراقبتی?
داروهای تجویز شده توسط پزشک پس از تزریق ژل را طبق دستور در زمان تعیین شده مصرف کنید بطور معمول داروهایی مانند تیلنول تجویز می‌شود.
تا یک هفته بعد از تزریق ژل لب نوشیدن آب فراوان و هیدراته کردن بدن پیشنهاد می‌شود.
تا ۳ روز پس از تزریق ژل لب سعی کنید بصورت نیمه نشسته استراحت کنید یا سرتان را روی بالش بلند قرار دهید تا التهاب صورتتان کاهش یابد و خوابیدن بر روی صورت ممنوع می‌باشد.
تا ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل لب در محیط‌هایی با دمای بالا همچون حمام بخار، سونا، یا کلاس‌های ورزشی گرم استفاده نکنید. گرمای زیاد می‌تواند تورم را بیشتر کند.
تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل لب از آرایش لب‌های خود خودداری کنید.
استفاده از میوه‌ها و سبزیجات مرطوب کننده به مقدار فراوان توصیه می‌شود و سعی کنید از سدیم اضافی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن التهاب صورت می‌شود.

نکات تکمیلی در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

 1. با توجه به ناحیه تزریق ژل، مدتی بعد از جلسه درمان، فرد باید درمان را به درستی رعایت کند. به عنوان مثال، در تزریق ژل به سینه، برای اینکه ژل به خوبی در ناحیه درمان استقرار پیدا کند،
  بیمار مدتی بعد از تزریق، باید از گن‌های فشرده یا سوتین‌های ورزشی استفاده کند یا پس از تزریق ژل به باسن، از پوشیدن شلوارهای تنگ پرهیز کند. پوشیدن شلوار و شلوارک‌های تنگ موجب تمرکز ژل در یک نقطه و به هم ریختن فرم باسن می‌شود.
 2. در اکثر مراجعه کنندگان احتمال تورم در لب‌ها پس از تزریق ژل لب بالا است. همچنین امکان دارد در محل‌های تزریق مقداری قرمزی یا کبودی ایجاد شود که عادی است.
  اکثر عوارض جانبی جزئی می‌باشند و افراد می‌توانند بلافاصله پس از انجام تزریق فعالیت‌های روزمره خود را از سربگیرند.
 3. پس از انجام تزریق ژ‌ل لب از سیگار کشیدن پرهیز کنید زیرا خطر ابتلا به عفونت را بالا می‌برد، بنابراین بهتر است که در معرض دود سیگار نیز قرار نگیرید.
 4. تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل لب از سوار شدن به هواپیما دوری کنید. فشارهای جوی، امکان دارد باعث بروز واکنش‌های متفاوت فیلر در بعضی از بیماران شود.
  فیلر به طور کلی با جذب آب در بدن انجام می‌شود و فشار تغییر می‌کند و برای دیگر بافت‌های شما می‌تواند نتایج نامطلوبی را پیش رو داشته باشد.
 5. ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل لب و یا دیگر انواع مواد پرکننده پوستی، انجام ورزش‌های سنگین ممنوع می‌باشد زیرا باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب و موجب افزایش تورم و کبودی در محل تزریق می‌شود.
 6. حداقل تا یک هفته پیش و پس از تزریق ژ‌ل لب از الکل استفاده نکنید زیرا الکل عامل رقیق کننده خون می‌باشد و التهاب و کبودی لب را افزایش می‌دهد.
 7. برای پیشگیری از عفونت باید ناحیه تزریق تمیز و خشک نگه داشته شود. برای شستن ناحیه تزریق بهتر است از شوینده‌های ملایم مخصوص پوست خود استفاده کنید تا التهابات و تحریکات پوستی را به حداقل برسانید. بعضی از شوینده‌ها امکان دارد سبب تحریک پوست و موجب التهاب شوند.
 8. بعد از تزریق ژل لب به نواحی خاص همچون تزریق ژل به باسن، لب یا سینه، برای پخش شدن یکنواخت ژل در ناحیه تزریق، جلوگیری از تجمع خون مردگی و گلوله گلوله شدن ژل لب، پزشک انجام ماساژهای خاصی را پیشنهاد می‌دهد.
  ضروری است که بیمار نسبت به انجام این ماساژها توجه بیشتری نشان دهد و آن‌ها را طبق دستورالعمل پزشک انجام دهد.
 9. تا یک هفته بعد از تزریق ژل لب اصلاح و آرایش صورت انجام ندهید البته پس از تزریق ژل به دیگر نواحی که تزریق انجام نشده است می‌توانید آرایش کنید و کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید.
 10. قبل از از بین رفتن عوارضی مثل قرمزی، تورم و کبودی، نباید محل درمان گرم شود. بنابراین باید از آفتاب گرفتن، رفتن به سونا، سولاریوم، جکوزی و استحمام کردن خودداری کنید. سرمای شدید نیز اثرات درمانی را پایین می‌آورد و عوارض را بیشتر می‌کند.

نکات کلیدی بعد از تزریق ژل لب

امروزه پیشرفت‌های زیادی در علم پزشکی بخصوص درمان‌های زیبایی انجام شده است. پیشرفت‌های حاصل در درمان‌های زیبایی شامل امکانات و تجهیزات، روش‌های درمانی و مواد می‌باشد که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
با توجه به این تغییرات، نتیجه درمان بسیار باکیفیت‌تر و طبیعی‌تر از قبل بروز می‌کند. به همین علت نسبت به قبل استقبال بیشتری از روش‌های مختلف درمان زیبایی می‌شود. بنابراین برای بهره‌مندی از مزایای بیشتر این روش زیبایی به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • برای درمان به کلینیک‌های تخصصی و مجهز به تجهیزات مدرن مراجعه کنید.
 • درمان توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام شود.
 • مواد مورد استفاده از قبیل ژل‌ها و فیلرها، مرغوب و استاندارد باشند.
 • روش درمانی انتخاب شده، با شرایط فرد مناسب باشد.
 • به مراقبت‌های قبل و پس از درمان مورد توجه قرار گیرد.

گذاشتن یخ بعد از تزریق ژل لب

یکی دیگر از روش‌های مراقبت بعد از تزریق ژل لب گذاشتن کمپرس یخ روی بخشی که تزریق انجام شده است می‌باشد. بعد از تزریق ژل لب، آن ناحیه کمی دچار ورم و التهاب می‌شود.
در این شرایط پرستار معمولا به شما کمی یخ می‌دهد تا میزان التهاب پوستتان کاهش یابد. باید هر ۵ تا ۱۰ دقیقه و تا ۶ ساعت پس از تزریق به این کار ادامه دهید و روی ناحیه ورم کرده یخ بگذارید.

توجه داشته باشید ظاهری که در چند ساعت اول پس از تزریق مشاهده می‌کنید اندازه واقعی لب‌ها نمی‌باشد. میزان زیادی از این برجستگی به دلیل التهاب بوده و بعد از حداکثر یک روز رفع می‌شود.
معمولا برای اینکه نتیجه دلخواه لب‌های خود را بدست بیاورید، باید چند جلسه درمانی را طی کنید و چند مرحله تزریق انجام دهید.

نحوه انجام ورزش بعد از تزریق ژل لب

درست مثل دیگر درمان‌های زیبایی پیشرفته، پیشنهاد می‌کنیم پس از تزریق ژل لب حداقل تا ۲۴ ساعت بعد ورزش نکنید. هدف این است که در معرض گرما قرار مگرفته و از عرق کردن خود پیشگیری کنید.
به همین خاطر، گرفتن حمام آب گرم و رفتن به سونا هم پیشنهاد نمی‌شود. برای اینکه نتیجه خوبی بگیرید باید ناحیه تزریق شده را خنک و آرام نگه دارید. بنابراین از دویدن پرهیز کنید تا جریان خونتان افزایش پیدا نکند.

لیزر بعد از تزریق ژل لب

یکی از نکات مهم در مراقبت‌های بعد از تزريق ژل لب لیزر درمانی در محدوده‌ی صورت می‌باشد. لیزر گرمای زیادی تولید می‌کند و باعث می‌شود مواد پرکننده یا ژل لب سریع‌تر از حالت عادی تجزیه و جذب بدن شوند.
علاوه بر این گرمای ایجاد شده التهاب را نیز در محل تزریق افزایش می‌دهد.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب

 • تا یک هفته بعد از تزریق ژل لب از داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین و ایبوپروفن پرهیز کنید.
 • تا یک هفته پس از تزریق ژل لب از مکمل‌هایی مانند روغن پریم رز، سیر، جنسینگ و ویتامین ای خودداری کنید.
 • ۲ روز قبل از جلسه درمان از محصولات موضعی همچون ترتینوئین، رتینول، رتینوئیدها، گلیکولیک اسید یا هر محصول ضد پیری پرهیز کنید.
 • ۱ شبانه روز پیش از درمان از نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • اگر سابقه تبخال دارید ممکن است سوراخ سوزن موجب بروز دوباره تبخال در شما شود پس سعی کنید از قبل به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص یا بارداری، پیش از تزریق ژل لب به پزشک خود اطلاع دهید.
 • برای تزریق ژل، لب و اطراف آن باید کاملا تمیز، پاکیزه و عاری از هرگونه مواد آرایشی باشد.

ژل لب چیست؟

در تزریق ژل لب (lip gel injection) طبیعی، لب‌ها از حالت و فرم اصلی خارج نمی‌شوند. نسبت بسیار خاصی برای آن که تزریق ژل لب طبیعی‌ به نظر برسد وجود دارد؛ به عبارت دیگر تزریق ژل طبیعی نباید به صورتی باشد که برای عموم قابل تشخیص باشد که شما تغییری در لب‌های خود ایجاد کرده‌اید و در عین حال باید حالت طبیعی خود را حفظ کند.

ژل لب چیست؟

به گفته پزشکان نسبت مناسبی بین گوشه‌های خارجی لب بالا و پایین وجود دارد. باید بدانید که انواع مختلف پرکننده‌های تزریقی و بسته به اینکه کدام یک را انتخاب کنید، تأثیر متفاوتی خواهد داشت.
مهم است که مواد استفاده شده از قوام همان مخاط طبیعی لب باشند در غیر این صورت طبیعی به نظر نمی‌رسد. پس از تزریق ژل طبیعی لب، لب‌های کمی متورم خواهد شد، اما تاثیر فیلرها را خیلی سریع خواهید دید.
اکثر تورم در یک روز کاهش می‌یابد، اما ممکن است در بعضی مواقع ۳ الی ۵ روز زمان ببرد.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب به عوامل مختلفی بستگی دارد که تعیین کننده هزینه نهایی ژل لب هستند. عواملی مثل: میزان ژل مورد نیاز برای ناحیه تزریق،‌ مارک ژل لب، نوع ژل و کشور سازنده و میزان ماندگاری و دوام ژل لب

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب اگر به درستی صورت نگیرد، می‌تواند عوارض تزریق ژل لب جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. به گونه‌ای پزشکان پیشنهاد می‌کنند هرگز برای این کار نزد سالن‌های زیبایی و آرایشگران نرفته و حتما پیش یک پزشک معتبر اقدام به پروتز لب کنند.

پرسش و پاسخ در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

مدت زمان انجام تزریق ژل لب چقدر می باشد؟

تزریق ژل لب حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه که بخش عمده آن صرف بی‌حسی می‌گردد طول می کشد مگر اینکه از بی‌حسی عصبی استفاده کنیم. با این نوع بی‌حسی، درد تزریق تقریباً صفر خواهد بود.

حجم ژل مورد نیاز برای لب چقدر می باشد ؟

با توجه به فرم و شکل اولیه لب و سلیقه مراجعه کننده، میزان مورد نیاز می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولاً برای یک تزریق طبیعی و نچرال حدود ۱ سی‌سی ژل مورد نیاز است و برای تزریقاتی که فرد خواستار حجم بیشتر باشد تا ۲ سی‌سی ژل می‌توان تزریق کرد. گاهی برای رسیدن به نتیجه بهتر می‌توان تزریق را در دو مرحله و به فاصله یک ماه انجام داد.

آیا تزریق ژل لب دردناک است ؟

یکی از نگرانی های افرادی که می ‌خواهند از روش تزریق ژل لب استفاده کنید این است که تزریق ژل لب درد دارد یا خیر. تزریق ژل موجب این می شود که فرد در مدت زمان کوتاه ظاهری جوان ‌تر و جذاب تری بدست آورد. بنابراین می توان گفت تنها مشکلی که می ‌تواند مانع انجام این روش توسط فرد شود، ترس از میزان دردی است که باید در فرایند تزریق و پس از آن تحمل کند. این روش به هیچ عنوان درد ندارد و یا در صورت ایجاد درد نیز بسیار ناچیز و قابل تحمل می باشد.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است ؟

هزینه بزرگ کردن لب با تزریق چربی و هزینه ژل لب در ناحیه‌های مختلف متغیر است و به نوع ماده‌ی تزریقی و تجربه پزشک متخصص بستگی دارد. بنابراین قیمت تزریق ژل لب در افراد متفاوت است. هزینه درمان براساس تعداد سرنگ‌های ژل لب محاسبه می‌شود؛ معمولاً دو سرنگ برای بیشتر بیماران کافی است.

5/5 - (2 امتیاز)
سوالات خود را اینجا بپرسید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی فیروزه
مقالات پیشنهادی ما به شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *