تزریق ژل


روشی غیرتهاجمی و سریع برایافزایش حجم صورت، افزایش حجم لب ها، کاهش چین و چروک و زیبایی خطوط اخم و خنده و… است.
امروزه در سراسر دنیا افرادی که بیش از هر چیز دیگری به سلامت و زیبایی خود اهمیت می دهند؛ تزریق ژل را در برنامه مداوم مراقبت از پوست خود قرار می دهند. به همین دلیل تزریق ژل بعد از انجام بوتاکس (تزریق ژل برای چین و چروک های عمیق تر کاربرد دارد) پر کاربردترین عمل زیبایی در جهان است.
ژل های مورد استفاده برای تزریق دارای انواع مختلفی هستند؛ که همگی مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) هستند. اما محبوب ترین ژل تزریقی به صورت اسید اسید هیالورونیک است. علت محبوبیت این ژل نیز خواص دیگر آن به جز شکل دهی و فرم دهی است. در واقع این ماده به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و به عنوان روان کننده بافت های همبند، مفاصل بدن، چشم و پوست، فعالیت می کند. در نتیجه استفاده از آن موجب بهبود رطوبت و کیفیت پوست (با جذب آب به سطح زیرین پوست) می شود.
در نتیجه می توان گفت تزریق ژل اسید هیالورونیک نه تنها هیچگونه عوارضی ندارد؛ بلکه علاوه بر بهبود ظاهری سریع، کیفیت باطنی پوست صورت شما را نیز به تدریج افزایش می دهد.

انواع ژل ها

ژل های قابل جذب که دارای کلاژن بوده و پس از مدتی در پوست جذب می شود.
ژل های دیر جذب که ساختمانی شبیه استخوان دارد و از ترکیبات اسید لاکتیک تهیه شده است. طول اثر این زل ها 1.5 سال است و در پایان اثرگذرای به شگل گلوله های ریز در می آید.
ژل های غیر قابل جذب که حاوی ترکیبات اکرولیک است و خاصیت گلوله شدن دارد و نمی توان آن را جذب پوست کرد. این دسته کم مصرف تر از دیر جذب ها هستند.
کاندیدهای مناسب برای تزریق ژل
به طور معمول کاندیدای مناسب تزریق ژل با توجه به هدف این روش می توانند طیف سنی گسترده ای را شامل شوند. از جوانانی که برای برچسته کردن لب ها و سایر اجزای صورت درخواست تزریق ژل دارند؛ تا افرادی که با نمایان شدن علائم پیری در امتداد خط ابرو و چشم، به فکر کاهش آثار پیری و چین و چروک با کمک تزریق ژل می افتند.

بهترین روش برای تعیین این مساله که آیا برای روش درمانی تزریق ژل مناسب هستید یا نه، این است که با پزشک ما در مرکز پوست و مو گلشید مشورت کنید.

کاربرد تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل کاربردهای زیادی در علوم مختلف پزشکی دارد؛ اما در اینجا کاربردهای زیبایی تزریق زل که در کلینیک ما انجام می شود را معرفی کرده ایم.
در مرکز پوست و مو گلشید، خدمات زیر با استفاده از روش تزریق ژل ارائه می شود:
افزایش حجم اجزای صورت با تزریق ژل
برجسته کردن لب (پروتز لب)
بزرگ کردن چانه (پروتز چانه)
برجسته کردن گونه (پروتز گونه)
رفع چین و چروک پوست صورت با تزریق ژل
رفع خط اخم
رفع خط خنده (خطی که از گوشه بینی به سمت گوشه دهان می رود.)
رفع چین و چروک اطراف لب (خطوطی که از اطراف لب به سمت پایین و چانه می رود.)
درمان کاهش حجم صورت با تزریق ژل
رفع گودی، پف و سیاهی زیر چشم
درمان افتادگی پوست صورت و گردن
لیفت ابرو

مزایای تزریق ژل چیست؟

راه و روش های زیبایی هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. همین ویژگی ها و نیز وضعیت بیمار و خواسته او، مواردی هستند که پزشک را در انتخاب روش درمان، کمک می کنند.

در این زمینه مزایای روش تزریق ژل به قرار زیر است:

به دست آمدن نتایج مثبت و آنی بعد از پایان تزریق
غیر تهاجمی بودن روش و عدم نیاز به جراحی های سخت و طاقت فرسا
نداشتن دوره نقاهت
کسب نتایج کاملا طبیعی و رضایت بخش
عدم نیاز به داروهای آرام بخش و بیهوشی های مضر
قابل اجرا در طول یک نوبت حدودا 15 دقیقه ای
بی تاثیر بودن بر توانایی فرد در نشان دادن حالات صورت مانند لبخند و اخم و…
قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه حاصل از تزریق در صورت عدم رضایت
دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA)
مراحل انجام تزریق ژل در مرکز پوست و مو گلشید
به طور کلی تزریق ژل از نظر متقاضی امری ساده است که با توجه به گستردگی محل تزریق بین 15 الی 45 دقیقه زمان می برد. اما این عملا از نظر پزشکی و زیبایی شناسی دارای پیچیدگی های خاص خود است.
امروزه با تزریق ژل اسید هیالورونیک به پوست، می توانیم اثرات طبیعی آن را رد پوست تقلید کرده و تشدید کنیم؛ و در نتیجه پوستی صاف و آبدار و جوان را شاهد باشیم.

عوارض جانبی تزریق ژل چیست؟

به طور کلی می توان گفت تزریق ژل عارضه جانبی قابل توجهی ندارد. این روش بیش از دو دهه است که برای اهداف آرایشی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و تا کنون عارضه عمومی خاصی برای آن گزارش نشده است. البته در موارد معدودی مقداری کبودی و خون مردگی در محل تزریق رخ می دهد، که مسئله طبیعی و در واقع عارضه عمل تزریق است؛ و نه عارضه ماده ژل. که این حالت نیز طی 1 الب 4 روز پس از تزریق برطرف می شود.

همچنین واکنش های آلرژیک یکی دیگر از عوارض نادر تزریق ژل است که به علت استفاده از ژل های ناشناخته و غیرمعتبر رخ می دهد.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کلینیک پوست و مو فیروزه محفوظ است. 2020 © All rights reserved